Yeni iPad’de Face ID özelliği gelecek

Tanınmış geliştirici Steven Troughton-Smith ‘in attığı tweet’e göre iOS 12’de Face ID’li iPad modelinin geleceğini gösteren önemli bir kanıt bulduğunu duyurdu. iOS 12’de TrueDepth kamera sisteminin çalışmasını sağlayan kod kitinin yer aldığını ve bunun Face ID’li yeni bir iPad modeli için yapılan hazırlığın bir göstergesi olduğunu düşünüyor.

Daha önce sadce iPhone X’in ürün yazılımında yer alan ve TrueDepth kamera sisteminin yüz tanıma özelliği ile Animoji’lerin kullanılmasını sağlayan AvatarKit’in iOS 12 beta sürümüne dahil edilmiş olması benzer donanıma sahip bir iPad’in geleceğini anlatan önemli bir detay.

Yeni iPad’in TrueDepth kamera sistemi ile Face ID’ye sahip olmakla birlikte, iPhone X modeli gibi fiziksel ana ekran düğmesinin kaldırılmasıyla daha ince ekran çerçevesine ve daha güçlü işlemciye sahip olacağı söyleniyor. Face ID’li iPad Pro’nun ince çerçevelere sahip olmasından dolayı yaklaşık 11 inç boyutunda ekranına rağmen 10.5 inç iPad Pro’ya benzer ölçülerde bir kasaya sahip olacağını öne sürülüyor.

Yeni iPad’in, bu yılki Eylül ayı Apple özel etkinliğinde tanıtılması ve piyasaya sürülmesi bekleniyor.

 

Yorum Yazın