iPhone’da Numara Gizleme

Birisiniz aradığınızda karşı tarafa numaranızın görünmesini istemiyorsunuz fakat numaranızı nasıl kapatacağınızı bilmiyorsunuz. iPhone’da karşı tarafa numara gizlemenin iki yöntemi var birinci yöntem arayacağınız numaranın başına kod ekleyerek ikinci yöntem ise telefonunuzdan basit bir ayar yaparak numaranızı gizlemek.

  1. Yöntem: Arayacağınız numaranın başına #31# ekleyerek karşı tarafın numaranızı görmesini engelleyebilirsiniz. Örneğin; 0 532 123 45 67 numarasını arayacaksınız önce #31#05321234567 numaralarını tuşlayıp ardından arama tuşuna basmanız yeterli olacaktır.
  2. Yöntem: iPhone telefonunuzdan ilk olarak “Ayarlar” menüsüne girip menü içerisinden “Telefon” menüsüne girmeniz gerekiyor “Telefon” menüsü içerisinde “Numaramı Göster” diye bir seçenek var hemen yanındaki “>” tuşuna basıp içine giriyorsunuz ardından “Numaramı Göster” anahtarını pasif hale getiriyorsunuz.

Her iki yöntemde de karşı tarafa numaranız görünmeyecektir. Fakat atlamamanız gereken bir konu var arayacağınız kişi gizli numaralardan gelen aramayı kapatmışsa arama yapamayacağınızı belirtmek isteriz.

 

Yorum Yazın