Apple bugün, Apple Park’ta gerçekleştirdiği “Gather round” etkinliğinde iPhone Xs Maxve iPhone Xs‘i tanıttı. Apple, en büyük ilgiyi ise dev ekranıyla iPhone Xs Max ile gördü.

iPhone Xs ile iPhone X’un devam modeline imza atan Apple, iPhone Xs Max ile fark yaratıyor. iPhone Xs hakkında tüm bilgileri sizlerle paylaşmıştık. Peki model bize neler sunuyor?

iPhone Xs Max

Tasarımı

iPhone Xs Max, boyut olarak iPhone 8 Plus’a yakın bir çizgide. ???mm(güncelleniyor) kalınlığında olan telefon, ???mm (güncelleniyor) ağırlığıyla dikkat çekiyor.

Modelin ön ve arka yüzü cam tasarıma sahip ve çerçeveleri paslanmaz çelikten.

Model, IP68 sertifikasıyla suya ve toza karşı oldukça dirençli. Hepsinden önemlisi 2 metre derinlikte 30 dakikaya kadar su direncine sahip.

iPhone Xs Max, Altın, Uzay Grisi ve Gümüş renk seçenekleriyle satışa sunulacak.

Ekran Özellikleri

iPhone Xs Max, 6.5 inç boyutunda OLED ekranı üzerinde taşıyor.

Super Retina HD ekran, 458 ppi yoğunlukta 2688 x 1242 piksel çözünürlük sunuyor.

Modelin ekranında, HDR desteği, 120 Hz dokunma hassasiyeti, uyandırmak için dokunun, True Tone, 3D Touch özelliği bulunuyor.

Donanım Özellikleri

iPhone Xs Max, Apple tasarımı 64 Bit 7nm A12 Bionic yongasından güç alıyor. 6 çekirdekli yapıya sahip olan bu işlemciye 3 GB / 4 GB (güncelleniyor) RAM eşlik ediyor.

Modelde işlemciyle bütünleşik Apple tasarımı 4 çekirdekli GPU yer alıyor. Yeni GPU, iPhone X’daki GPU’ya kıyasla yüzde 50 daha hızlı çalışıyor.

A11 Bionic, saniyede 600 milyar işlem yapabilirken, A12 Bionic saniyede 5 trilyon işlem yapabiliyor. A12 Bionic ile uygulamalar yüzde 30 daha hızlı açılıyor.

Model, iPhone X’a kıyasla 90 dakikaya kadar daha fazla pil ömrü sunuyor.

iPhone Xs Max, 64 GB, 256 GB ve 512 GB dahili depolama alanı seçenekleriyle geliyor.

iPhone Xs Max’te fiziksel SIM’i ve eSIM’i bir arada sunan DSDS (Dual SIM Dual Standby) özelliği bulunuyor. Bu özelliğin kullanılabilmesi için operatörün altyapısının özelliği desteklemesi gerekiyor. Ayrıca Apple, Çin’e özel ise çift SIM kart tepsili modelin sunulacağını duyurdu.

Kamera Özellikleri

iPhone Xs Max’ın gelişmiş çift lensli arka kamerasındaki her bir lens 12 Megapiksel boyutunda.

Kameralardan birisi geniş açılı diğeri ise telefoto. 12 Megapiksel boyutundaki geniş açılı kamera ƒ/1.8 diyafram açıklığına sahip. 12 Megapiksel boyutundaki telefoto kamera ise ƒ/2.4 diyafram açıklığına sahip.

Arka kamera, Smart HDR, portre modu, Portre Işığı, çift optik görüntü stabilizasyonu, optik yakınlaştırma, pozlama denetimi, pürüz azaltma, Focus Pixels özelliğine sahip otomatik netleme ve dokunarak netleme, iyileştirilmiş yerel ton eşleme, Yavaş Senkron özelliğine sahip dört LED’li True Tone Flash gibi detaylara sahip.

Kamera ile çekilen görüntülerin diyafram aralığı ayarlanabiliyor.

60 kare 4K video kaydı yapabilen arka kamera, ayrıca saniyede 240 kare 1080p ağır çekim video kaydı yapabiliyor.

iPhone Xs Max’ın ön tarafında beklenildiği gibi TrueDepth kamera sistemi konumlandırılmış. Bu sistemde, ışık projektörü, kızılötesi kamera, yakınlık sensörü, ortam ışığı sensörü, hoparlör, mikrofon, nokta projektörü ve 7 Megapiksel boyutunda bir lens barınıyor. ƒ/2.4 diyafram açıklığına sahip öne kamera 1080p 30 kare ve 720p 240 kare video yeteneğine sahip.

iPhone Xs Max, fotoğraf çekerken 10 kata kadar yakınlaştırma yapabiliyor. Video kaydında ise 6 kata kadar dijital yakınlaştırma yapabiliyor.

Ön kamera, portre modu, Portre Işığı, Animoji, Memoji, Retina Flash, arka aydınlatma sensörü, vücut ve yüz algılama, otomatik HDR ve otomatik görüntü stabilizasyonu gibi detaylara sahip.

Özellikle Portre Işığı özelliği sayesinde çektiğiniz fotoğraftaki ışıklandırmayı dijital olarak ayarlayabiliyorsunuz. Portre Işığı ile Doğal Işık, Stüdyo Işığı, Kontur Işığı, Sahne Işığı ve Sahne Işığı Mono gibi efektleri kullanabilirsiniz.

Diğer Özellikleri

Cihaz, beklendiği gibi kablosuz şarjı destekliyor. TrueDepth kamera sistemi sayesinde güvenlik için Touch ID’nin yerini alan Face ID kullanılıyor.

Model, 17 Eylül’de herkese açık olarak sunulacak olan iOS 12 işletim sistemini çalıştırıyor ve 802.11ac Wi-Fi’ın yanında Bluetooth 5.0 desteği sunuyor.

Fiyatı ve Çıkış Tarihi

iPhone Xs Max, 14 Eylül’de öne siparişe çıkacak ve 21 Eylül’de piyasadaki yerini alacak. iPhone Xs Max’ın 64 GB’lık versiyonu 1.099 ABD doları fiyatla satılacak.

Yorum Yazın