iOS 11.3.1 Jailbreak Nasıl Yapılır? Anlatım
Öncelikle iOS 11.3.1 Jailbreak yapıp yapmamak tamamen sizin sorumluluğunuzdadır. Jailbreak yaptığınız da banka uygulamalarının çalışmayacağını ve donmalar, veri kaybı, uygulamaların desteklememesi gibi ciddi hatalar ile karşı karşıya kalabileceğiniz bu nedenle elmaTR.com olarak sorumluluk kabul etmediğimizi hatırlatmak isteriz.

Electra iOS 11.3.1 Jailbreak‘i iPhone’a, iPad’e veya iPod touch’a nasıl yapıldığını anlatmadan önce, Jailbreak yapma aracının semi untethered olduğunu belirtmek isteriz. Semi untethered (Cihaz yeniden başlatılma yapıldığında yada kapatıldığında uygulama kullanılarak Jailbreak işlemleri tekrar yapılmalı).

iOS 11.3.1 Jailbreak Nasıl Yapılır ?

Başlamadan Önce yapılacak kontroller ve yüklemeler;

 1. Adım : Jailbreak yapmak için cihazınızın iOS sürümünün uygunluğunu kontrol edin. Electra iOS 11.3.1 Jailbreak yapma aracı cihazınızdaki aşağıdaki iOS sürümleri ile uyumludur,
 • iOS 11.2
 • iOS 11.2.1
 • iOS 11.2.2
 • iOS 11.2.5
 • iOS 11.2.6
 • iOS 11.3 (betalar dahil)
 • iOS 11.3.1 (betalar dahil)
 1. Adım : Jailbreak yapılacak cihazınızın Jailbreak aracıyla uyumluluğunu doğrulayın. Jailbreak aracı, yukarıdaki vermiş olduğumuz iOS sürümlerini çalıştıran tüm 64 bit iPhone, iPad ve iPod touch’a yapılabiliyor.
 2. Adım : Bilgisayarınınzdan yada Mac’inizden cydiaimpactor.com adresine girip, PC veya Mac için Cydia Impactor’un son sürümünü indirin.
 3. Adım : PC veya Mac’inize iTunes’in son sürümünü yükleyin yada güncelleyin.
 4. Adım :Apple Developer Center’da yeni bir üyelik oluşturmalısınız. Ödemesi yapılmış olması olmaması önemli değil. Mevcut veya yeni bir Apple Kimliğinizi kullanarak developer.apple.com‘dan Apple Developer hesabı oluşturabilirsiniz.
 5. Adım : coolstar.org/electra adresine girip Electra1131’ün IPA dosyasını indirin. Apple Developer hesabınız’ın Ödemesi yapılmışsa sitedeki “Dev Account” seçeneğini, ödemesi yapılmamış bir developer hesabınız varsa “Non Dev Account” seçeneğinden Electra1131 IPA dosyasını indirin.

Jailbreak İşlemine Geçelim;

 1. Adım :Yukarıdaki adımları tektek gözden geçirdiyseniz. Cihazınızın iOS sürümü yukarıdaki iOS sürümlerinden birisi olduğuna eminseniz, Cihazınızı USB kablosu ile PC’nize veya Mac’inize bağlayın.
 2. Adım : iTunes ile cihazınızın tam bir yedeklemesini yapın.(Önerilir)
 3. Adım :Cihazınızın, Uçak Modu’nu etkinleştirin, Siri’yi devre dışı bırakın ve Electra uygulamasını çalıştırmadan önce cihazınızı yeniden başlatın.
 4. Adım : Bilgisayarınıza yada Mac’inize yüklediğiniz Cydia Impactor uygulamasını açın
 5. Adım : İndirdiğiniz Electra1131 IPA dosyasını Cydia Impactor’ün arayüzüne sürükleyerek bırakın. Uygulama Sorduğunda geçerli Apple Kimliği ve şifresini kullanarak yükleme işlemini başlatın.
 6. Adım : iOS cihazınızın Ayarlar > Genel > Profilmenüsüne girin ve yüklediğiniz Electra IPA profilini bulun. Ardından profile dokunarak güven ve ardından tekrar güven diyerek profilin yüklemesini tamamlayın.
 7. Adım : Şimdi, Elecetra uygulamasının yer aldığı Ana Ekran’ınıza dönün ve uygulama simgesine dokunun.
 8. Adım :Electra diğer uygulamalar gibi başlatılacak ve ana arayüzü görüntülenecektir. Ekranın ortasındaki Jailbreak adlı düğmeyi göreceksiniz. İşlemi başlatmak için bu düğmeye dokunun ve “Tweaks” seçeneğinin yanındaki anahtarın açık olduğundan emin olun.
 9. Adım :Biraz bekledikten sonra Electra’nın cihazınızı otomatik olarak yeniden başlattığını göreceksiniz. yeniden başlatıldıktan sonra cihazınızın kilidini açın ve Electra uygulamasına dokunarak yeniden başlayın ve Jailbreak işlemine devam etmek için tekrar “Jailbreak” düğmesine basın.
 10. Adım :Electra’nın jailbreak işlemini yapması için onaya sunulan tüm seçenekleri onaylayın. İşlem tamamlandıktan sonra cihazınız başarıyla Jailbreak yapılacak ve Ana Ekran’da Cydia simgesi gelecektir.Artık Sınırsız bir iOS deneyimini yaşayabilirisiniz.

Yorum Yazın