Çift Sim Kartlı iPhone Geliyor

Eylül ayında ilk kez lansmanı yapılacak iPhone’larda üretim devam ediyor. Ve her yıl olduğu gibi söylentiler de iddialarda beraberinde geliyor.

Foxconn çalışanları Apple’ın  bu yıl iPhone için dört benzersiz model numarası sahip (801, 802, 803 ve 804) iPhone ürettiğini ve ekstra olarak Çift Sim Kartlı modeli olduğuna işaret ediyor.

Economic Daily News haberine göre Apple’ın bu yıl Çin’de bir Çift Sim kartlı iPhone’u piyasaya sürmeyi planladığını söylüyor çünkü Çin’deki kişilerin birden fazla cep telefonu numarasına sahip olması oldukça yaygın. Üç ila dört milyar tüketicinin Çift Sim kartı kullandığı ve Çin’deki birçok akıllı telefon zaten birden fazla SIM kart için destek sunuyor. Çin pazarında rekabetçi kalmak ve müşterileri Android cihazlardan çekmek için Apple’ın da bu özelliği desteklemesi gerekiyor.

Apple’ın çift sim kartlı iPhone ‘u sadece Çin pazarına sunacağı söylentiler arasında neyse ki bunu öğrenmek için önümüzde yaklaşık bir aylık bir bekleme süremiz var. Eylülde yapılacak lansmanı beklemekten başka çaremiz yok.

Yorum Yazın