Apple’ın geliri AR ile 11 milyar dolar kadar artırabileceği düşünülüyor

Apple, uzun zamandır üzerinde çalışmış olduğu artırılmış gerçekliğe son derece büyük bir önem gösteriyor, analistler Apple’ın artırılmış gerçekliğe yoğunlaşmasının derece doğru bir hamle olduğunu belirten açıklamalar yapıyor.

CNBC ve Bank of America Merrill Lynch’ın analistinin yaptığı açıklamalara göre, artırılmış gerçeklik Apple için 8 milyar dolarlık gelir akışına dönüşebileceğine inanıyor.

Bank of America Merrill Lynch’ın analistlerinden Mohan, Apple’ın Yapmış olduğu bu hamle ile artırılmış gerçeklik teknolojisinin iyi bir gelir imkanı yakaladığını ve bu pazarın 6 milyar dolar ile 8 milyar dolar arasında olduğunu söylüyor.  Apple yeni bir artırılmış gerçeklik gözlüğünü tanıtması durumunda artırılmış gerçekliğe teknolojisine dayalı gelirlerin toplamı 11 milyar dolara kadar çıkarabilir.

Mohan’a göre rekabetçi  bir ortamda Apple için artırılmış gerçeklik teknolojisi ile donatılan bir gözlüğü tanıtmak son derece avantaj sağlayabilir. Tüm bu gelişmelerle Bank of America Merrill Lynch, Apple’ın hisse senedi (AAPL) fiyat beklentilerini 230 dolara kadar çıkardı. Bu beklenti mevcut Apple hisse senedi fiyatından 40 dolar daha fazla.

Yorum Yazın